yardim-istemekte-utanilacak-bir-sey-yok.
Bahis Haberleri

Yardım Istemekte Utanılacak Bir şey Yok.

Bir terapistten yeni terhis olmuş biri olarak yukarıdaki yazılardaki düşüncelere yürekten katılıyorum ama yardım istemenin ne kadar utanç verici olduğunu ilk ağızdan söyleyebilirim. İnsanların “aynı değilsin” ve “belki de biriyle konuşmalısın” yorumlarına rağmen uzun zamanımı aldı. Yıldız realitesi böyleyken, ben iyiyim demek her zaman daha kolaydır, sen muhtemelen değilsindir. İnsanların intiharı kabul ettiğine dair düşüncelerim vardı ve sadece kızımın bir sabah gelip yanıma yatıp beni ne kadar çok sevdiğini söylemesi, bu konuda bir şey yapmama engel oldu. Kapatmak ve kendi sorunlarıyla kimseyi rahatsız etmek istemediğinizi düşünmek çok kolay çünkü kendi sorunları var. Onu bir süre içimde tutacağımı ve belki de kaybolacağını düşünmek çok kolay. Sizi temin ederim ki kendinizi kandırıyorsunuz.

O ilk gün danışmanlığa gitmek muhtemelen hayatımın en kötü günlerinden biriydi çünkü pek çok insanı hayal kırıklığına uğrattığımı ve kendimi kırıldığımı ve kimsenin umrunda olmadığını düşünerek. Gerçeklerden daha fazla olamazdı. Oradan ilk kez çıkmak başka bir şeydi. Tedavi olmadım, kırılmadım ama olduğum şey..bana pislik olmadığımı, kimseyi hayal kırıklığına uğratmadığımı ve insanların beni sevdiğini açıklayan biriyle tartışıyordum.

Benimki hiçbir şekilde kumar oynamak değildi, benimki başka şeylerdi ve hayatıma devam edip hayatımı yeniden kurmaya başlamamdan mutlu olduğunu söylemesi 2 yılını aldı. O son kez eve geldim, karım hala oradaydı, kızım hala oradaydı, sizler vardınız, arkadaşlarım vardı. Tanıdığınız ve sevdiğiniz herkes hala orada ve her zaman yardımcı olacaklar. Öğrendiğim bir şey var ki, eğer sana yardım etmeyeceklerse onları kov ve o saçmalıkları hayatından çıkar. Arkadaşlarımdan herhangi biri için her şeyi yaparım ve buradaki çoğu kişi için, bir yerde mahsur kalmış, uzanıp seni almaya geleceğim, oraya gitmek 4 saat sürse bile…doğrudan arabadayım.. ..birkaç sterline ihtiyacım var, varsa… senindir, ne zaman istersen bana geri öde.

Hayatımda neyin önemli olduğunu anlamak için uçlara gidip bakmam gerekti, büyümek değil, kenardan uzaklaşıp yardım istemek… bilirsin Onu istiyorsun ve dışarıda vermek isteyen insanlar var. Lütfen bilen birinden alın, faydası olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.